İş

Akşehir Belediyesi 32 İşçiye Düzenli Zam Yaptı

Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi, teşkilat bünyesinde görev yapan ve Hizmet-İş Sendikası üyesi olan 32 ekip personeline 8 bin 77 lira zam verdi.

Akşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan 32 işçi ekibine ücret artışı müjdesi verildi. Hizmet-İş Sendikasına üye personele 8 bin 77 lira zam verildiği açıklandı. Artırım kararı ek protokolle sağlamlaştırılarak yürürlüğe girdi. Ek protokol sözleşmesi, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Hak-İş Konfederasyonu Konya İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası İkinci Şube Başkanı Hüseyin Keçeci, Başkan Yardımcıları Mehmet Doğdu, Kazım Turhan ve Denetleme Kurulu Başkanı Özkan Dayıoğlu ile birlikte imzalandı.

Artışla ilgili konuşan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, “Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası bünyesinde Akşehir’imizde görev yapan 32 ekip arkadaşımızın ek protokol sözleşmesini imzaladık. Bu sözleşme ile aralarında geçerli olan toplu iş sözleşmesi imzalandı. 2023-2025 Ekip çalışanlarının yevmiyelerine sözleşme gereği yüzde 17,55 oranında zam yapılmasının yanı sıra işçilerimizi enflasyona karşı ezmemek adına doğrusal bir artış uyguladık.Hizmet-İş Sendikası ile imzalanan ek protokolle, İşçilerimizin maaşlarına ek olarak bir defaya mahsus olmak üzere 24 bin 230 lira ödeme yapılacak.Daha sonra 15 Ekim’de “2023 yılından itibaren her ay 8 bin 77 lira sosyal yardım ücreti ödenecek. Personelimize hayırlı işler diliyorum” şans ve refah” dedi. – KONYA

haber-refahiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu