Haber

Erdoğan muhalefete karanlık siyaseti izlettirdi: Vatandaşlarımız gerçeklerin farkında olmalı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin kümelenme toplantısında konuştu.

İşte Erdoğan’ın sözlerinden satır başları;

VATANDAŞIMIZIN GERÇEKLERİ ANLAMASI İÇİN AÇIKLAYALIM

Bakın gaz lambasındaki terörist kafalar ne diyor. Açıklamamıza gerek var mı? Ana muhalefet lideri şimdi terör örgütünü nasıl tanımlıyor, arkadaşlarını nasıl tanımlıyor? Yavru köpeğin muhalefeti nasıl tanımladığını görüyorsunuz. Bunları seçime kadar tek tek milletimize anlatacağız. Başka bir tedavisi yok. Anlatalım ki vatandaşlarımız bazı gerçekleri fark etsin. Yıllardır mecliste temsil edilen ama sırf bu nedenle meşruiyetini elinden alamayan bir parti var aslında. CHP’nin kendisinin de aynı karanlık politikaya yönelmesi demokrasimiz adına endişe vericidir.

BÖYLE BİRİNİ DIŞARI ÇIKARMAKTAN NASIL ADIM ATARSINIZ?

Burada Cudi’de terörle en güçlü şekilde mücadele eden hükümetimizdi. Onları oradaki mezara gömdük. Bütün bunlara rağmen ana muhalefetin başı ne diyor, “Demirtaş suçsuz, çıkaracağız” diye… Böyle bir kişinin ülkemizden çıkarılması yönünde nasıl bir adım atabilirsiniz ki bu, Diyarbakır’da çocuklarımızın ölümü bir hukuk devletidir. Bu yüzden milletime karşı büyük bir sorumluluğum var. Tüm samimi çabalarımıza rağmen PKK ve YPG kanı ve silahı tercih etti. Terörle mücadele yönünde çıktığımız kavram değişikliği ile terörü sınırda değil kaynağında çözdük. TC için bu sorunlar artık kapandı.

AMA KANDİL VE PANSİLVA’YA BAHARI GETİRİYORLAR

Siyasette rekabet terör örgütlerine boncuk dağıtmak değil, ülke kadınlarına hizmet ve proje sunmaktır. Bu zihniyetle sana bahar gelecek diyenler de Kandile’ye, Pelsilvanya’ya; Ülkemize kin ve nefretle bakan bazı başkentlere bahar getiriyor. Onların baharı kara kıştan beladır. Tarihe not düşmek adına uyarımızı bir kez daha ifade ediyoruz. Milletimizin bundan önceki seçimlerde olduğu gibi 14 Mayıs’ta da gerçeğin kararını vereceğine inancımız tamdır.

haberpamukova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu