Haber

Fransa’nın Adıyaman’da depremzedelere hizmet veren sahra hastanesi görüntülendi

Fransa’nın Kahramanmaraş kentinde meydana gelen depremlerden etkilenen Adıyaman’da kurduğu sahra hastanesi ile afetzedelere hizmet veriyor.

Gölbaşı ilçesinde kurulan hastanede yaklaşık 1500 vatandaşa muayene ve tedavi hizmeti verildi.

Fransa’nın sahra hastanesi

90 işçinin görev yaptığı çok amaçlı Fransız Sivil Güvenlik Sahra Hastanesi’nin (Escrim) birçok yerinde oyuncaklar dikkat çekti.

Panoda subayların Fransızca sözleri Türkçe’ye çevrilir. “Merhaba. Teşekkür ederim. Hoşçakalın. Adıyaman Gölbaşı. Kusura bakmayın. Nasılsınız? Geçmiş olsun. Türkçe bilmiyorum.”yazılmış görünmektedir.

“10 Mart’ta Türkiye’den ayrılacağız”

Deprem sonrası Gölbaşı ilçesinde kurduğumuz sahra hastanemizde 14 Şubat’tan bu yana yaklaşık 1500 kişiye baktık. Escrim’in 90 personelinin 14’ü doktor, 17’si hemşire, 15’i diğer sağlık personeli, geri kalanı ise bize lojistik konusunda yardımcı olan kişiler. Çalışanlarımızın bir kısmı sivil, bir kısmı askerdir. 10 Mart’ta görevimiz sona erecek ve Türkiye’den ayrılacağız.

“Ruhtaki yaralar, bedendeki yaralardan daha önemlidir”

Fransa’nın sahra hastanesi – FOTOĞRAF GALERİSİ

Kronik hastalığı olanlar, kalp rahatsızlığı olanlar ve hamilelere de sağlık hizmeti verdiklerini belirten Romain, şunları kaydetti:

93 yaşındaki annesi ameliyat oldu

Sahra hastanesinde muayenesi yapılan depremzedelerden Hamdi Bilget, 93 yaşındaki annesinin de aynı yerde ameliyat edildiğini söyledi. Fransız sağlık ekibine teşekkürlerini ileten Bilget, şükranlarını dile getirdi:

Annemin bağırsak iltihabı vardı, durumu çok ağırdı. Biraz daha geciktirilseydi cerrahi müdahale mümkün olmayabilirdi. Fransız sağlık grubuna yardımları için teşekkür etmek istiyorum.

huyukajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu