Haber

Rolüne daldı… Şırnak PTT Genel Müdürlüğü’nde deprem, yangın ve hırsızlık tatbikatı yapıldı

Rolüne daldı… Şırnak PTT Genel Müdürlüğü’nde deprem, yangın ve hırsızlık tatbikatı yapıldı

ŞIRNAK – Şırnak PTT Genel Müdürlüğü’nde sarsıntı, yangın ve hırsızlık tatbikatı yapıldı. Vatandaşlar tatbikatı ilgiyle izledi.

PTT Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen sarsıntı, yangın ve hırsızlık tatbikatına AFAD, Şırnak İtfaiyesi ve Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri katıldı.

AFAD ekipleri, binadaki radyoaktif gaz kaçağının kontrol edilmesinin ardından binada bulunan yaralı vatandaş kurtarıldı. Ardından çıkan yangına müdahale eden Şırnak itfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına alarak yangının büyümesini engelledi.

PTT İl Müdürlüğü bünyesindeki kasiyerde düzenlenen tatbikatta gaspçı rolünü üstlenen kurum çalışanı, rolüne daldı. Senaryoya göre kasiyerdeki PTT çalışanına silah göstererek kasayı boşaltmasını istedi. Asayiş gruplarının gaspçıyı ikna etmesiyle sona eren tatbikatın gerçek olduğunu düşünen bazı vatandaşlar korkarken, tatbikat olduğunu bilen vatandaşlar olayları ilgiyle izledi.

Tatbikatın ardından açıklamalarda bulunan Şırnak PTT Genel Müdürü Orhan Zeyrek, Türkiye’nin deprem bölgesi haline geldiğini belirterek, Genel Müdürlüklerin talimatları doğrultusunda yılda bir kez, doğal olaylar nedeniyle oluşabilecek kayıpların en aza indirilmesi amacıyla gerçekleştirileceğini belirtti. yangın, sel, sarsıntı gibi afetlere karşı bilinçlendirmek ve çalışanlarını bu konuda bilinçlendirmek. Tatbikat yaptıklarını söyledi.

Tatbikatı paydaş kurumlarla birlikte düzenlediklerine değinen Zeyrek, “Amacımız personelimizin bilinçlendirilmesi, bilgilendirme ve bize gelen müşterilerimizi ve vatandaşlarımızı bilinçlendirmek. Paydaş kurumlarımıza destekleri için teşekkür ediyorum. tatbikatımıza. Allah bir daha doğal afet yaşamasın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu