Haber

Sakarya’da Denize Giriş Yasakları Devam Ediyor

SAKARYA’nın Karasu, Kaynarca ve Kocaali ilçelerindeki plajlarda olumsuz hava koşulları nedeniyle geçtiğimiz hafta Cuma günü başlayan yüzme yasağı 4. gününde de devam ediyor. Kıyılarda devriye görevi yapan itfaiye ve cankurtaran grupları vatandaşları denize girmemeleri konusunda uyarıyor.

Sakarya’da olumsuz hava koşulları nedeniyle geçtiğimiz Cuma günü sahil ilçeleri Karasu, Kaynarca ve Kocaali’de şiddetli akıntı ve dalgalar nedeniyle denize girilmesi yasaktı. Dalgaların 2,5 metreye ulaştığı kıyı şeridindeki yasak o zamandan beri yürürlükte. İtfaiye ve cankurtaranlar devriye gezerek vatandaşları denize girmemeleri konusunda uyarıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Cankurtaran Küme Amirliği Amir Samet Karaca, bugün denize girişleri yasaklamak zorunda kaldıklarını belirterek, “Yaklaşık 2,5 metrelik bir dalga var. Sabah saatlerinde denizin görüntülerini Sahil Güvenliğine iletiyoruz. Komutanlık.Şu anda Kaynarca,Karasu ve Kocaali bölgelerinde denize girişi yasakladık.Önümüzdeki 3-4 gün daha böyle devam edecek gibi görünüyor.Buraya gelen tatilcilerden şunu istiyoruz.Maalesef biz Geçtiğimiz yıllarda çok üzücü kazalar oldu.Ankara’dan, İstanbul’dan hatta en uzak illerden bile gelmiş olabilirler.Buradaki vatandaşlar hem kendi hayatlarını hem de cankurtaranların hayatını tehlikeye atıyorlar.Vatandaşların cankurtaranların yaptıklarına uymasını istiyoruz. söylemek. Bu kararları Kaymakamlıklar alıyor ve vatandaşlarımıza iletiyoruz” dedi.

mustafakemalpasa-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu