Teknoloji

Sony, PSVR 2 için belirlediği hedeften çok uzakta

Sony’nin yeni oyuncağı PSVR 2en azından saygın bir VR analistine göre satış hedeflerine ulaşmaktan uzak görünüyor. IDC VR analisti Francisco JeronimoGöre PSVR 2, Mart 2023’ün sonuna kadar 300.000 adet satacak. Jeronimo, Bloomberg’e PS5 oyununun neden düşük performans gösterebileceğine dair bir açıklama yaptı.

Jeronimo, ” Dünyanın dört bir yanındaki tüketiciler artan yaşam maliyetleri, yükselen faiz oranları ve artan işten çıkarmalarla karşı karşıyader ve devam eder: VR kulaklıklar, mevcut ekonomik ortamda çoğu tüketicinin aklına gelen ilk şey değil.

Jeronimo, Sony’nin “gerçek bir felaketten” kaçınmaya çalıştığını da söyledi. PSVR 2’nin fiyatında değerli indirimler alabileceğiSözlerine ekler.

Bir ayı aşkın süredir raflarda olan PSVR 2 için hayal kırıklığı demek için erken olduğu bir gerçek. Bununla birlikte, PS4’ün PlayStation VR’si, satışta olduğu ilk dört ayda bir milyona yakın birim satmayı başardı. Ancak, orijinal başlığın çok daha düşük bir fiyat noktasında olduğunu belirtmek gerekir.

sinanpasa-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu