Teknoloji

WhatsApp, Uygulamayı Sosyal Medya Platformuna Dönüştürecek “Kanallar” Özelliğini Yayınlamaya Başladı

Meta çatısı altında faaliyet gösteren anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, birkaç ay önce uygulamaya yeni bir hava katacak. kanallar ” özelliğini duyurdu. O tarihten bu yana test edilen özellik, WhatsApp’ın sanki bir sosyal medya platformu gibi kullanılmasına olanak sağlıyordu.

Şirket bugün bu özelliği yaygın olarak kullanılabilir hale getirmeye başladığını duyurdu. Açıklamaya göre “Kanallar” önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak. 150’den fazla ülkeye gelecek.

WhatsApp’ın kanallar özelliği tıpkı sosyal medya platformlarında olduğu gibi kişileri takip etmenize olanak tanıyacak.

Özellik, tıpkı X (Twitter) veya Threads’te olduğu gibi Telegram’da gördüğümüze benzer bir işleve sahip. kişi veya kuruluşlar Takip etmenizi sağlar. WhatsApp, uygulamaya eklenecek kanalları yeni bir sekme olan “yöneticiler” ile duyuracak metin, fotoğraf, video, çıkartma veya anketleri tek yönlü olarak gönderebilen bir yayın aracı” şeklinde tanımlıyor.

Buradan sadece takip ettiğiniz kanalın yöneticisinin paylaşım yapabileceğini anlıyoruz. Platform, uygulamada sanatçıların, kuruluşların, spor gruplarının ve çok daha fazlasına ait kanalların yer alacağını belirtiyor.

Tüm kanallar güvenlik Odaklanacağını da belirtmekte fayda var. Kanallara katılan kullanıcılar Telefon numaralarınız gibi hiçbir bilginiz başkalarıyla paylaşılmayacaktır. Aynı zamanda yöneticilerin bilgileri de tamamen gizli kalacaktır. Ayrıca yöneticiler kanalları kimlerin takip edebileceğine karar verebilecek ve ekran görüntülerinin veya gönderilerin başkalarına iletilmesini kapatabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu